تبلیغات
دانش اموز - شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس
شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس |
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در آستانه فرا رسیدن سال تحصیلی جدید با اعلام این خبر كه تمامی خودروهای سرویس مدارس اعم از شخصی و تاكسی از این پس موظفند هرسه ماه یك بار برگه معاینه فنی دریافت كنند، گفت: خودروهای شخصی دارای برچسب‌های جدید سرویس مدرسه از سال تحصیلی جدید می‌توانند در داخل محدوده «زوج و فرد» تردد كنند.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شروط و تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای ایمنی سرویس‌های مدارس، گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته تمامی سرویس‌های این مدارس اعم از شخصی و تاكسی باید هر سه ماه یكبار برای دریافت برگه معاینه فنی مراجعه كنند.

وی در عین حال از ارائه تسهیلات ویژه به رانندگان سرویس‌های مدارس خبر داد و گفت: بر این اساس خودروهای سرویس مدارس پلاك شخصی می‌توانند با برچسب‌های جدید سرویس مدرسه وارد محدوده زوج و فرد شوند.

14 هزار سرویس مدرسه امسال شناسنامه دار شدند

 رانندگان سرویس‌های مدارس متوسطه دخترانه باید خانم باشند

رییس پلیس راهور تهران با تاكید براینكه محدودیتی برای خانم یا آقا بودن رانندگان سرویس مدارس در مقاطع ابتدایی و راهنمایی وجود ندارد، گفت: در عین حال از مقطع دبیرستان به بالا برای مدارس دخترانه رانندگان سرویس باید حتما خانم باشند.

رحیمی با اشاره به اینكه 14 هزار سرویس مدرسه امسال شناسنامه‌دار شدند، گفت: رانندگان سرویس مدارس باید به عنوان فرهنگیاران ترافیك بوده و با عنوان رانندگان نمونه در شهر فعالیت كنند.

وی با اشاره به اینكه برچسب‌های سال گذشته سرویس مدارس از نظر پلیس فاقد اعتبار است، گفت: تنها برچسب‌های جدید سرویس مدرسه كه در شیشه جلو، عقب و یكی از طرفین خودرو نصب می‌شود از نظر پلیس معتبر است.

 مدیران مدارس تنها موظفند با سرویس‌های مورد تایید پلیس قرارداد ببندند

اعطای گواهینامه آموزش حرفه‌ای به رانندگان سرویس مدرسه

وی در عین حال تاكید كرد: براساس هماهنگی صورت گرفته با آموزش‌ و پرورش مدیران مدارس موظفند فقط با سرویس‌هایی كه مورد تایید راهنمایی و رانندگی بوده و رانندگان آنها آموزش دیده‌اند قرارداد امضا كنند.

رییس پلیس راهور تهران همچنین در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه بیش از 90 درصد ترافیك و تصادفات تهران ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی است در گفتگو باایسنا از آموزش رانندگان سرویس مدارس و اعطای گواهینامه آموزش حرفه‌ای سرویس مدرسه به آنها خبرداد و گفت: در عین حال امسال تلاش كردیم با رفع نواقص سال‌های قبل و برخورد جدی با مختلفان به سمت استاندارد سازی سرویس‌های مدارس برویم.

ممنوعیت ورود اتوبوس، كامیون و موتورسیكلت به تونل‌های تهران از ابتدای مهر

وی تاكید كرد: عدم رعایت ظرفیت خودرو، قوانین و مقررات رانندگی، ایمنی خودرو و رعایت نكردن قوانین و مقررات سوار و پیاده كردن دانش‌آموزان از جمله موارد جدی است كه پلیس امسال با آن برخورد می‌كند.

رییس پلیس راهور تهران همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص ممنوعیت ورود اتوبوس، كامیون و موتور سیكلت به تونل‌های تهران از ابتدای مهر ماه گفت: اجرای آزمایشی این طرح هم‌اكنون در تونل توحید آغاز شده و از ابتدای مهرماه نیز در تمامی تونل‌های تهران اجرایی می‌شود.

به گفته وی، علاوه بر نصب تابلو‌های هشداردهنده در این خصوص پیش از خروجی‌های تونل‌ها، ماموران پلیس در ورودی و خروجی تونل‌ها نیز مستقر شده و با متخلفان برخورد می‌كنند.

رحیمی همچنین از نصب دوربین‌های ویژه برای لاین اضطراری تونل توحید خبرداد و به خبرنگار ایسنا گفت: براین اساس رانندگانی كه از لاین سمت راست تونل توحید كه ویژه خودروهای امدادی است تردد كنند 13 هزار تومان جریمه می‌شوند.

نوشته شده توسط دهقان در چهارشنبه 23 شهریور 1390 و ساعت 03:53 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ هشت روش برای تقویت قدرت خلاقیت+ دانلود کتاب عربی پایه دهم انسانی+ کنکوریها خسته نباشید+ سوالات معارف پیش دانشگاهی درس به درس+ نکات مهم در ترجمه از فارسی به عربی+ بخور نخورهای فصل امتحان+ تحلیل درس عربی در کنکور رشته تجربی و انسانی سال 93+ اداره سنجش یزد+ بیخودی پرسه زدیم+ پیام فرماندهان نیروهای زمینی و دریایی ارتش به مناسبت روز معلم + بارم بندی امتحانات+ ﭘﺮﻭﻓﺴﻮﺭ ﺻﺎﻋﺪ ﻋﻀﺪﯼ+ برنامه ریزی برای دانش آموزان سال چهارم یا پیش دانشگاهی+ دانلود سوالات کارشناسی ارشد+ سوالات نهایی+ تسلیت+ یلداتون مبارک+ روشهای تست زدن+ بودجه بندی سوالات کنکور (درس عربی پیش در چهار سال)+ کلاه قرمزی+ محمد علی نجفی رای اعتماد نگرفت+ دلنوشته همسر سیدحسن خمینی برای خاتمی+ دانشگاه کلدونین گلاسکو انتخاب دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران تبریک گفت+ دوستان گلم+ 10راه حل مفید برای کمتر کردن خطر ابتلا به سرطان + اینو میگن ....+ بارم بندی جدید کتب عربی+ انالیز سوالات عربی کنکور 90+ قطرب یاری گر شما در صرف افعال+ سوالات کارشناسی ارشد چهار سال اخیر به همراه کلید

صفحات: