تبلیغات
دانش اموز - نامه سرگشاده علی مطهری به رئیس قوه قضاییه
اموزش عربی .نمونه سوال . و.....

نامه سرگشاده علی مطهری به رئیس قوه قضاییه

چهارشنبه 23 دی 1388 08:20 ب.ظ

نویسنده : دهقان

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، به آیت‌الله صادق لاریجانی،‌ رئیس قوه قضاییه نامه سرگشاده نوشت.
به گزارش خبرنگار «تابناك»، نماینده مردم تهران، در نامه خود به انتصاب قاضی مرتضوی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعتراض كرده و خواستار انجام اقداماتی علیه وی شده است.
بنا بر این گزارش، متن كامل این نامه به این شرح است:

آیت‌الله صادق لاریجانی دامت بركاته
ریاست محترم قوه قضائیه

با اهداء سلام و آرزوی توفیق برای جناب عالی، همان گونه كه استحضار دارید آقای سعید مرتضوی، قاضی دادگستری و دادستان سابق عمومی و انقلاب تهران به موجب گزارش هیأت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی دوره هفتم از قوه قضائیه در خرداد ماه سال 1387 و همچنین گزارش اخیر كمیته حقیقت یاب مجلس شورای اسلامی، متهم به ارتكاب جرایمی گردیده است كه طبق قانون باید در یك مرجع قضایی ذی‌صلاح و خارج از نوبت رسیدگی شود.
با توجه به اینكه نامبرده با حفظ سمت قضایی خود متأسفانه از سوی ریاست محترم جمهوری، علی رغم اطلاع از اتهامات ایشان به عنوان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز منصوب گردیده است و رسیدگی به اتهامات منتسب به مشارالیه مندرج در دو گزارش فوق الذكر مستلزم تعلیق ایشان از سمت قضایی و لغو مصونیت قضایی وی می‌باشد، مستدعی است دستور فرمایید اقدامات لازم قانونی در این باره به دقت و سرعت معمول گردد و نتیجه به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام شود.
ضمنا در گزارش كمیته حقیقت یاب مجلس شورای اسلامی آمده بود كه غیر از بازداشتگاه تعطیل شده كهریزك، بازداشتگاه‌های دیگری نیز وجود دارد كه خارج از نظارت و مدیریت سازمان زندانهاست. خواهشمند است در این زمینه نیز دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید. قبلا از حسن توجه و لطف جناب عالی سپاسگزارم.

با تقدیم احترام                     
علی مطهری                      دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -